Elutuba on läbi aegade olnud meie kodudes perega vaba aja veetmiseks ja iga pereliige peab end seal mugavalt tundma. Tänapäeva tehnika areng on teinud elutubadest meelelahutuskeskuse, kus keskset rolli mängib televiisor.
Teleri vaatamisest saab osa terve perekond ja et see oleks mugav kogu su perele, siis tasub arvestada kõigi võimalustega luua hea kogemus vaatajatele.

Alljärgnevalt toome välja mõned näpunäited, mille abil saad oma tuba teleka vaatamiseks mugavamaks muuta.

 

Mugav diivan on pool võitu

Teleri vaatamise mugavus ei sõltu enamasti teleri omadustest. Mugavust annab juurde eelkõige diivani ja mööbli paigutus.
Et muuta perekondlikult teleka ees olemine nauditavamaks, saad alustada diivani väljavahetamisest. Tänapäeval on saadaval erineva disaini ja omadustega diivaneid.
Mõndadel diivanitel on ka liikuvad osad nagu jalatoed ja istumisasendi kohandamise võimalus.

Kuid alati pole vaja sellekvanit. Piisab ka mõne uue diivanipadja soetamisest.
Kaela asend ei tohi olla pingestav. Televiisori paigutamine liiga kõrgele muudab selle vaatamise ebamugavaks olenemata sinu diivani mugavusest.

 

Kotttool

Kõikidele mugavusegurmaanidele on juba ammu tuttav abivahend  kott-tool. See lahe ja nutikas abiline muudab sinu filmiõhtud aina pikemaks.
Kott-tool on lihtsaim võimalus teleriõhtud  veelgi paremaks muuta. Nende eeliseks on nende lihtsus ja kompaktsus. Kott-tooli saad vajadusel kerge vaevaga tõsta mugavamasse kohta. Samuti pole ohtu, et põrand saab kriipida ja kott-tool ei kogu ka tolmu.
Kott-tool on taskukohane lahendus, mis muudab sinu filmide ja saadete vaatamise uudseks kogemuseks.

Vali õige diivanilaud

Kes meist ei sooviks vahel filmi vaadates nautida kohvi või klaasikest veini. See tegevus on mugavam siis, kui televiisori ees ei toimu muud liikumist.
Aseta oma diivanilaud tuppa sellisel moel, et see ei takistaks teleka ees liikumist.
Tänapäeval on enamasti peale teleri toas veel tehnikat ja diivanilaual saab hoida käepärast kõiki juhtimispulte.
Diivanilaua asukoht ei tohi jääda liiga kaugele diivanist. See muudab televiisori vaatamise ebamugavaks, sest kui soovid haarata midagi diivanilaualt, pead selleks püsti tõusma. See on tüütu ja ei lase nautida filmi või saadet täiel rinnal.

 

Helisüsteem lisab kvaliteeti

Telerid on nüüdsel ajal kõrgtehnoloogilised ja edastavad ülikvaliteetset pilti. Kuid lisaks pildile annab elamusi ja efekte edasi ka helisüsteem. Mida parem helisüsteem, seda nauditavam on ka vaadatav film või saade.
Telekate tehase helisüsteem on enamasti nõrguke ja helikvaliteet ei jõua pildikvaliteedile lähedale. Siin tulebki sulle appi helisüsteemi valimine.
Helisüsteemi valides soovitan esiteks konsulteerida poes spetsialistiga. Oluline on läbi mõelda helisüsteemi asukoht, sest täpselt paigaldatud süsteem annab parema elamuse ja muudab koduse filmivaatamise kinolikuks kogemuseks.

Elutuba kui meelelahutuskeskus

Mis siin salata – meil on praegu rohkem võimalusi aja veetmiseks kui aastakümneid tagasi.
Tehnika on kvaliteetsem ja kättesaadavam.
Nagu eeltoodud kokkuvõttest lähtub, siis saab igaüks ise palju selleks teha, et teleka vaatamine  veelgi mugavamaks muuta.
Vahel vajab see mõnda lisainvesteeringut, kuid teinekord piisab ka toa heast ümberkorraldamisest. Organiseeritud elutoas on ruumi kõigile ja filmide vaatamine on palju nauditavam.