koristamine

Kõigil on ette tulnud olukordi, kus telefon heliseb just siis, kui kodu koristamine on tükk aega edasi lükkunud. Teisel pool toru on aga ämm, sõbrad või kinnisvara huvilised, kes sooviksid veerand tunni pärast läbi tulla. Tundub, et sellise lühikese etteteatamisega ei ole võimalik korterist head muljet jätta, ent tegelikult piisab kiireks kraamimiseks ka kümnest minutist.

 

Korista esmalt toad, kuhu külalised tulevad

Esiteks ava aknad, et tube õhutada. Järgmiseks, kui sa tead, kuhu ruumidesse külalised nina pistavad, keskendu nende koristamisele. Sõbrannaga kohvi juues ei ole reeglina magamistuppa asja, nii et võid rahumeeli kõik jalusoleva sinna lükata ja ukse vahelt kinni panna. Kui külalised jõuavad aga kõikidesse tubadesse, alusta sealt, kuhu nad esimesena tulevad – koridorist.

Korrektse ja ilusa esmamulje jätab juba see, kui koridoris jalanõud ilusti ritta seada ja üleriided korralikult varna riputada. Võimalusel tasub esikupõrand tolmuimejaga üle tõmmata või vähemalt suurem sodi kapi alla peitu pühkida. Järgmiseks vannituba, kuhu tuleks kindlasti pilk peale visata. Mida lagedamaks vannitoa saad, seda puhtam see ka tundub, nii et mustad riided võib pesukorvi suruda ja kõik potsikud ning kreemituubid kappi peita.

Kööki jõudes, siis tõenäoliselt ei ole aega kraanikausis laiutava nõudehunniku pesemiseks, ent kui need õnnestub seal enam-vähem korrektsesse hunnikusse panna, on sellestki kasu. Kellel on olemas nõudepesumasin ja see parasjagu tühi on, võib nõud kiirelt masinasse laduda. Ka kõik ülejäänud mustad nõud ja tassid tuleks kodu pealt kokku korjata ja kööki viia. Pliidil olevatele pottidele-pannidele võib kaaned peale panna ja kui tõesti midagi muud üle ei jää, võib osa asju ka külmkappi tõsta.

 

Kujuta iseennast külaliseks

Elutuba oleks vaja vaadata võõra inimese pilguga. Ennast ei pruugi diivani seljatoel vedelevad riided häirida, ent külalisele torkavad need kohe silma. Kõik üleliigse saab peita kas kappidesse, diivani all olevasse hoiukasti või pika linaga diivanilaua alla.

Tihtipeale on elutoas ka raamaturiiul või töölaud ja seal valitsev segadus on pigem erand kui reegel. Õnneks ei ole raamatute riiulissepanek väga aeganõudev tegevus aga üldmulje korrastamisele mõjub see hästi. Hea oleks hoida raamaturiiulis mõnda tekstiilist korvikest, kuhu saab kõik pisividinad sisse korjata ja need niimoodi pilgu alt ära tõsta.

Töölaua kiirkoristus tähendab seda, et kõik, mis võimalik peida sahtlitesse ning paberivirnad lükka võimalikult sirgeks. Laual olevad raamatud tõsta raamaturiiulisse ning kommipaberid, tšekid ja muu sodi, mida tegelikult vaja ei ole, vii prügikasti.

Viimaseks sulge avatud aknad, mis praeguseks toa ära jõudsid õhutada ning heida viimane pilk tubadele. Kiirkoristus ei tähenda, et kõik nüüd ideaalselt korras oleks, ent tulemus on parem, kui mitte midagi ja täitsa sobilik ootamatute külaliste võõrustamiseks.